Přehřívaní notebooku

Přehřívaní notebooku

Category : Nezaradené

Do boje se šroubovákem v ruce

Jednou z nejčastějších příčin přehřívání je však nahromaděný prach a další nečistoty, které se za celou dobu používání v útrobách usadili. Prach se usídlí na lopatkách ventilátorů, pasivní i jednotlivých komponentech. Zde pomůže jen rozebrání a ideálně vyfoukání prachu stlačeným vzduchem, který koupíte v každém lepším obchodě s elektronikou přibližně za pět eur. Před každým rozebráním notebook samozřejmě vypněte a odpojte od elektrické sítě.

Některé notebooky se rozebírají snadno a po překonání několika šroubů se dostanete všude, kam potřebujete. V některých případech je ale rozebrání komplikovanější. Vždy si zároveň u výrobce ověřte, zda demontáží určité části neztratíte záruku. Pokud si na rozebrání vůbec netroufáte, svěřte svého miláčka raději do rukou servisu.

Někdy může výrobce použít také nekvalitní teplovodivou pastu mezi chladičem a pouzdrem čipů nebo může v průběhu let postupně ztrácet své vlastnosti. V tomto případě je vhodné pastu vyměnit za novou. Opět ale jde o komplikovanější zásah, můžete jej tak nechat na odborníky.


Leave a Reply